O společnosti Gesto Communications

Gesto Communications je jednou z nejdéle působících IT společností v porevoluční éře s počátky již v roce 1989. Je zaměřena na síťové aplikace, bezpečnost dat, bezdrátové komunikace a audio/video konferenční systémy a je prověřena a shledána v souladu s požadavky ČSN EN ISO 9001 : 2009.

Společnost působí zejména jako distributor a expertní konzultant v oblastech:

Videokonference

Gesto Communications je největším integrátorem videokonferenčních systémů pro státní instituce, průmysl jako například energetický nebo automobilový a finanční sféru. Od roku 1996 je Gesto Communications certifikovaným partnerem firmy Polycom, dosáhli jsme úrovně certifikace Polycom Gold Partner. Svým zákazníkům poskytujeme profesionální služby v oblasti zpracování projektů na nasazení videokonferenčních systémů, jejich dodávek, realizace, zaškolení obsluhy a služby záručního i pozáručního servisu na celém území České republiky.

Bezdrátová komunikace

Gesto Communications nabízí bezdrátové aplikace od roku 1991, kdy firma realizovala první WiFi spojení v České republice. Produkty byly nasazovány jako „poslední míle“ k páteřním sítím. Později jsme se stali dodavateli dalších bezdrátových produktů a spolu s telekomunikačními společnostmi byly realizovány stovky nasazení těchto technologií. Vedle spojů PTP dodalo a integrovalo Gesto Communications také pre-WIMAX bezdrátové spoje typu PTMP pro telekomunikační síť společnosti České Radiokomunikace. Později tento projekt vyústil do implementace xDSL technologie v této síti.

xDSL

V době vstupu technologie ADSL na český trh vyhrálo Gesto Communications ve spolupráci se společností Zhone Technologies z Kalifornie zakázku na dodávky a začlenění vysoce integrovaného DSLAM řešení firmy Zhone Technologies. V dnešní době je síť T-Mobile xDSL druhou největší ADSL sítí v České republice. Dnes distribuuje Gesto Communications také xDSL modemy německé firmy AVM, která je zavedeným evropským výrobcem vysoce integrovaných a sofistikovaných modemů s 5letou záruční dobou.

Bezpečnost dat

Gesto Communications nabízí know-how v oblasti bezpečnosti dat získávané již od roku 1996. Společnost realizovala mnoho projektů, zahrnujících bezpečnost počítačových sítí s vysoce citlivými daty, které byly zabezpečeny šifrátory Cylink, SafeNet. Jako distributor firmy Barracuda Networks dodáváme hardware jednotky pro zabezpečení, archivaci a dostupnost firemních dat. V roce 2010 bylo Gesto Communications nominováno mezi nejlepší distributory Barracuda Networks pro oblast EMEA. Současné hardware produkty Barracuda Networks postupně nabízíme i ve „virtuální“ podobě pro nejrozšířenější virtuální platformy.

VoIP a cloud

VoIP

Gesto Communications je partnerem významných výrobců zařízení VoIP telefonie. Jedná se o Polycom a AVM. Nabízí tak širokou škálu produktů kompatibilních s IP telefonií. Některé produktové řady integrují funkce a možnost připojení prostřednictvím MS Skype for Business.

Skype for Businesss

Je nástupcem oblíbeného IM a konferenčního programu Microsoft Lync (v prostředí Mac zůstává s názvem Microsoft Lync pro Mac). Tato aplikace funguje buď s připojením na Microsoft Lync Server, nebo s Microsoft Office 365. Jedná se o podnikový software a oproti Skype se liší odlišnou sadou funkcí. Skype for Business kombinuje funkce a prostředí z MS Lync a spotřebitelské aplikace Skype.

Azure

Cloudová platforma společnosti Microsoft využívaná pro vytváření, hostování a škálování webových aplikací. Microsoft Azure podporuje širokou škálu operačních systémů, programovacích jazyků, rozhraní, nástrojů, databází a zařízení, které mohou být využity v integraci různých nástrojů pro maximálně efektivní chod firmy.