Přeskočit na obsah

Your journey. secured.

Barracuda Networks je předním světovým výrobcem hardware zařízení a virtuálních appliance pro zabezpečení jednotlivých prvků podnikové sítě, technologií telekomunikačních providerů v datacentru a pro zabezpečení dat, aplikací a infrastruktury v cloudu Microsoft Azure, Amazon Web Services (AWS), VMware vCloud Air nebo Google Cloud Platform. Společnost si postupně po celém světě získala velmi dobré jméno, které je zárukou výkonu a kvality. Za své hardwarové jednotky je držitelem mnoha významných ocenění. Více na stránkách výrobce www.barracuda.com.

Barracuda Email Security Gateway (dříve Spam a Virus firewall)

E-mail bezpečnostní brána Barracuda Email Security Gateway spravuje a filtruje veškeré příchozí i odchozí e-maily a ochraňuje tak organizace před hrozbami (včetně ransomware díky integrované funkci ATP) a úniky údajů šířených e-mailem. Jako komplexní řešení pro e-mailovou správu, Barracuda Email Security Gateway umožňuje organizacím šifrování zpráv a využívá cloud k uchování e-mailů, pokud se poštovní server stane nedostupným. Bezpečnostní brána Barracuda Email Security Gateway je nabízena bez poplatků za uživatele nebo za funkce a je také k dispozici jako software pro virtuální platformy nebo software pro zabezpečení e-mailů ve veřejném cloudovém prostředí (Amazon Web Services (AWS), Microsoft Azure nebo VMware vCloud Air).

– ochrana příchozí i odchozí pošty proti spamu a virům

– HW, virtuální i cloud řešení

– snadná instalace a intuitivní administrační prostředí

– licence není omezená na počet uživatelů

– Barracuda Central – automatická aktualizace databází a virových definic

– Certifikovaný pro Microsoft Azure

Jeden z nejuznávanějších magazínů pro IT bezpečnostní experty SC Magazine ve své recenzi ocenil Barracuda Spam & Virus Firewall 400 pěti hvězdami v každé hodnocené kategorii a nezaznamenal žádné slabiny produktu. Podle SC Magazine se jedná o nejlepší koupi ve své kategorii.

Barracuda řešení pro zabezpečení cloud prostředí

Produkty Barracuda Networks se zaměřují na zabezpečení cloud prostředí. Barracuda úzce spolupracuje s leadry veřejných cloud prostředí a upravuje své produkty pro optimální chod v cloudu. Velmi úzký vztah byl navázán se společností Microsoft, Barracuda získala ocenění Microsoftu partner roku 2016 a její řešení NextGeneration Firewallu, Web Aplication Firewallu a Email Security Gatewaye je certifikováno pro chod v MS Azure. Barracuda nabízí řešení pro zabezpečení emailové komunikace (filtrace spam, antivirus včetně ochrany proti ransomware, archivace) jako cloud službu. Tato služba je dodávána s optimalizací pro Office 365, nebo pro obecnou e-mailovou službu.

– Zabezpečení vzdáleného přístupu do Microsoft Azure

– Spolupráce s on-premise firewally třetích stran

– Zabezpečení a propojení virtuálních sítí (VNET)

– Inteligentní optimalizace toků mezi zaručenou a obecnou internetovou linkou

– Automatická záloha a přepínání mezi komunikačními kanály do Azure

– Pokročilá ochrana před útoky (IPS/IDS)

– Větší detail o síťové komunikaci než v Azure

– Podpora režimu HA v Azure

– snadná instalace – předinstalované řešení v Marketplace

– licence není omezená na počet uživatelů

– Certifikovaný pro Microsoft Azure

– Ochrana před zranitelností aplikačních serverů.

– Schopnost rozumět webové aplikaci.

– XSS, Buffer Overflow, SQL injection…

– Komplexní ochrana před vyvíjejícími hrozbami

– L7 load ballancing

– Podpora fungování v režimu HA

– snadná instalace – předinstalované řešení v Marketplace

– licence není omezená na počet uživatelů

Certifikovaný pro Microsoft Azure

– ochrana příchozí i odchozí pošty proti spamu a virům

– snadná instalace a intuitivní administrační prostředí

– Barracuda Central – automatická aktualizace databází a virových definic

Barracuda řešení pro zabezpečení Office 365

Barracuda Networks se vzhledem k své úzké spolupráci se společností Microsoft zaměřuje i na zabezpečení zákaznických řešení provozovaných v rámci Office 365. Jedná se především o zabezpečení emailové komunikace proti nevyžádaným a škodlivým zprávám. Dále na zálohování dat, převážně pak na ta uložená v rámci SharePoint online.

Barracuda Essentials Vám poskytuje špičkovou ochranu před útoky, spamem a viry přenášenými elektronickou poštou. Zahrnuje pokročilé funkce zabezpečení před sofistikovanými cílenými útoky, jako je například ochrana proti virům, anti-phishingu, ochrana před zdánlivě správnými linky (chyba v doménovém jméně) a připojení karantény. Zabezpečení proti ztrátě dat a šifrování e-mailů zamezuje, aby citlivé údaje, jako jsou kreditní karty a údaje o zákaznících, odcházely z vaší organizace. V případě, že vaše emailová služba se stane nedostupnou, služba kontinuity emailů zajišťuje automatické přepnutí vaší emailová komunikace do cloudové emailové služby.

– ochrana příchozí i odchozí pošty proti spamu a virům

– snadná instalace a intuitivní administrační prostředí

– Barracuda Central – automatická aktualizace databází a virových definic

Sentinel je produkt s umělou inteligencí pro obranu e-mailů v reálném čase proti hrozbě Spear Phishingu. Spear Phishing se dnes rychle stává nejvýznamnější bezpečnostní hrozbou. Nespočet jednotlivců a organizací nevědomky posílá peníze, daňové informace a e-maily podvodníkům, kteří se vydávají za jejich šéfy, kolegy, známé nebo zákazníky. Tyto útoky jsou velmi přesvědčivé a nemohou být zastaveny existujícími řešeními zabezpečení e-mailů a mají devastující následky pro jednotlivce, firmy a jejich značky. Technologie umělé inteligence společnosti Barracuda Sentinel se učí jedinečné komunikaci organizací a identifikuje a blokuje pokusy o Speare Phishing v reálném čase.

– Unikátní řešení, které dokáže ochránit proti útokům typu spear phishing

Barracuda Barckup patří k velmi úspěšným produktům, který je velmi oblíbený mezi uživateli. V prostředí Cloud prostředí Office 365 se velmi často nasazuje jako Cloud-2-Cloud backup SharePoint online.

Firewally řady (Cloud Generation) Next Generation

Moderní síť obsahuje kombinaci místních serverů, vzdálených zařízení a cloudových aplikací. Barracuda NextGen firewally jsou určené pro moderní, distribuované sítě, ve kterých je stejně důležitá jak bezpečnost, tak i výkon a dostupnost. Na rozdíl od tradičních firewall založených na portech jsou Next Generation (UTM) firewally založeny na znalosti aplikací, což umožňuje regulovat využití aplikací a inteligentně nastavovat prioritu síťového provozu.

Zařízení integruje řešení firewallu včetně zabezpečeného vzdáleného přístupu přes VPN, optimalizaci WAN provozu na více linkách a centralizovaný management všech funkcí a parametrů. 

– zabezpečení vzdáleného přístupu přes VPN (včetně SSL VPN)

– aplication control, DNS server, DHCP server

– dynamické i statické směrování, optimalizace WAN provozu na více linkách, Load balancing

– prevence proti spoofing, phishing, malware a díky integrované funkci ATP také proti ransomware útokům

– centrální správa která může pokrývat celou rozsáhlou korporátní síť včetně detašovaných poboček, datových center či jednotlivých vzdálených uživatelů.

– Barracuda Central – automatická aktualizace databází a virových definic

Díky službě Barracuda Central jsou firewally neustále aktuální a dokážou odolávat nejmodernějším typům útoků. Ta za pomoci nejmodernějších datacenter shromažďuje a vyhodnocuje informace z tisíců běžících jednotek po celém světě. Na základě těchto dat aktualizuje programové vybavení i metody a algoritmy ochrany proti novým útokům a jakémukoli narušení zabezpečení.

Produktové datasheety

Barracuda NextGen F Datasheet

– Centrální správa firewallů

– dostupné jako virtual i cloud

– správa verzí

– centrální audit

– centrální syslog

– grafiké rozhraní pro nastavení site-to-site VPN (drag & drop)

– Služba PKI (u vybraných modelů)

Produktové Datasheety
Barracuda NextGen Firewall F series Controll Center Datasheet
 

Web application Firewall

Produkty zaměřené na zabezpečení webových aplikací od Barracuda Networks vynikají svou spolehlivostí a výborným zpracováním administračního prostředí. Díky tomu se stal Barracuda Web Application Firewall prvním předinstalovaným virtuálním web application firewallem ve službě Microsoft Azure.

Poskytuje špičkovou, komplexní a velmi flexibilní ochranu webových serverů a aplikací proti backdoor útokům, neautorizovaným přístupům, zcizení dat, DDoS útokům, apod. O kvalitě produktu svědčí i jeho virtuální předinstalace v cloudové službě Microsoft Azure.

– zabezpečení proti útokům z internetu

– sledování / blokování nežádoucí komunikace – úniku informací

– funkce samoučení

– Ochrana proti automatizovaným i cíleným DDoS útokům

– integrace s běžnými autentizačními prostředky a protokoly

– akcelerace SSL a rozložení zátěže

– Barracuda Central – automatická aktualizace vzorků útoků zvenčí

Ocenění: Produkt byl oceněn v recenzi prestižního magazínu pro IT bezpečnostní experty SC Magazine hodnocením „Best Buy“ za jednoduchou instalaci, kvalitní funkcionatily a také nízkou cenu. Ve všech testovaných kategoriích získal plný počet bodů, přičemž redakce nezjistila žádné slabiny produktu.

Bezkonkurenční zálohovací řešení od společnosti Barracuda Networks. Propojený s Baracuda Backup Server pro efektivní způsob zálohování, který klade výrazně menší nároky na přenosovou kapacitu i celkový objem uskladněných dat.

– integrace s Microsoft Exchange, SQL Server a dalšími

– efektivní komprimace a šifrování dat

– zálohování na pevný disk, CD / DVD, páskové jednotky, autoloadery a robotické knihovny

– centralizovaný management

Produktové datasheety
Barracuda Web Application Firewall Azure
Barracuda Web Application Firewall
Yosemite Desktop / Laptop Backup

Load Balancer ADC (rozložení zátěže)

Load Balancery od společnosti Barracuda vynikají efektivní správou záteže datových linek pro interní podnikové sítě i infrastrukturu poskytovatelů služeb. Navíc jsou tyto prvky vybaveny aktivní ochranou proti přetížení z vnější sítě internet.

– rozložení zátěže datových linek nebo vytížení aplikačních serverů

– ochrana proti DDoS a jiným útokům

– Centrální management prostřednictvím Barracuda Central

Produktové datasheety
Barracuda Load Balancer
  • Rozložení zátěže datových linek a management jejich vytížení
Produktové datasheety
Barracuda Link Balancer

Barracuda Web Security Gateway (dříve WebFilter)

WEB bezpečnostní brána Barracuda Web Security Gateway umožňuje organizacím využívat on-line aplikace a nástroje bez jejich ohrožení malwarem a viry a zamezuje přetěžování počítačové sítě využíváním internetu v rozporu s pravidly organizace. Jako komplexní řešení pro zabezpečení přístupu na web a jeho správu spojuje ochrany proti virům, spywaru a malwaru s výkonným systémem nastavování politik a reportů. Rozšířené funkce zajišťují přizpůsobení organizace novým požadavkům jako je např. regulace sociálních sítí, vzdálené filtrování a kontrola SSL šifrovaných přenosů. V ceně Web Security Gateway jsou také zahrnuty licence pro neomezený počet vzdálených uživatelů pracujících na mobilních zařízení a pro nastavení pravidel a kontroly vzdáleného přístupu do podnikové síťě. Barracuda Web Security Gateway je také k dispozici jako virtuální řešení.

– proxy pro bezpečný pohyb uživatelů ve veřejné síti

– Filtrace spyware, malware a virů

– Filtrace obsahu dle nastavených kategorií

Produktové datasheety
Barracuda Web Filter

Barracuda Backup

Řada prvků sloužících k zálohování a ochraně dat před jejich ztrátou. Díky pokročilým technologiím pro vyhledávání duplicit a komprese dat jsou produkty Barracuda oceňovány napříč odbornou veřejností i zákazníky.

– Záloha dat, databází a virtuálních disků

– Záloha dat na lokální úložiště i do cloudu

– Odstranění duplicit a úspora kapacity

Produktové datasheety
Barracuda Backup

Archivace

V portfoliu produktů společnosti Barracuda Networks jsou k dlouhodobému uchování důležitých dat určeny řady archiverů, které zajišťují bezpečnou a komplexní archivaci e-mailové komunikace a její bezproblémový přesun do cloudové platformy Microsoft Azure.

Message Archiver

– bezpečné zálohování zpráv e-mailového serveru

– certifikovaný pro Microsoft Azure

ArchiveOne

– synchronizace e-mailů v cloudu

PST Enterprise

– synchronizace PST souborů

– automatická záloha veškeré pošty do Office 365

Produktové datasheety
Barracuda Message Archiver
Barracuda ArchiveOne
Barracuda PST Enterprise

Kompetence Gesto Communications

- Barracuda Certified System Engineer
- Barracuda NG Firewall Certified Security Engineer

Certifikace pokrývají celé portfolio výrobce, naše know-how lze uplatnit pro implementace komplexních bezpečnostních řešení.

Služby Gesto Communications

- předprodejní podpora
- provoz a servisováním řešení u koncových zákazníků
- technické konzultace
- příprava bezpečnostních řešení v rámci subdodávky
- služby laboratoře
- zápůjčka

Nevíte si rady? Potřebujete konzultaci?