Přeskočit na obsah

Barracuda varuje před masivním nárůstem kyberútoků spojených s koronavirem

Společnost Barracuda Networks již řadu let patří mezi nejúspěšnější dodavatele řešení z oblasti informační bezpečnosti. Ve své nabídce má širokou paletu osvědčených produktů pro jednotlivé typy uživatelů s cílem nabídnout jim co nejvyšší stupeň ochrany proti různým typům on-line hrozeb.

Koncem března společnost Barracuda Networks zveřejnila údaje týkající se alarmujícího nárůstu kyberútoků, které využívají mimořádné situace způsobené globální pandemií viru COVID-19. Firmy a organizace jsou v této době nuceny silně spoléhat na prostředky elektronické komunikace a jsou tak mnohem zranitelnější vůči promyšleným cíleným útokům.

Především se to týká elektronické pošty, jejímž prostřednictvím jsou šířeny viry a další škodlivé kódy. Zejména pak narostlo množství podvodných zpráv typu phishing a spear phishing. V průběhu letošního března se jejich počet zvýšil o více než 600%.

Konkrétně bylo prostřednictvím řešení Barracuda Sentinel v období od 1. do 23. března zaznamenáno 467825 útoků typu spear-phishing, z nichž bylo 9116 přímo spojeno s COVID-19. Bezpečnostní řešení Barracuda Sentinel je přímo určené na obranu uživatelů před útoky typu real-time spear phishing, cyber fraud defense a domain fraud .

Ani nejlepší automatizovaná ochrana proti phishingovým útokům však není dostatečná. Firmy a organizace proto potřebují pokročilé nastroje pro odpovídající školení svých zaměstnanců, včetně funkcí pro simulaci a vyhodnocení. Ty jim poskytuje platforma Barracuda PhishLine, která představuje komplexní řešení výše uvedených potřeb. Uživatelé se díky tomu mohu sami stát další velmi účinnou linií obrany proti phishingu, která je založena na lidské inteligenci.

Vysoká efektivita platformy Barracuda PhishLine byla oceněna koncem již v minulém roce v rámci prestižního hodnocení analytické společnosti Gartner, kde získala ocenění „Visionary, 2019 Gartner Magic Quadrant for Security Awareness Computer-Based Training“.

Další informace o produktech Barracuda Networks můžete získat na stránkách

http://www.gestocomm.cz/vyrobce/barracuda

Distributorem zařízení Barracuda Networks pro Českou republiku a Slovensko je společnost Gesto Communications, která je držitelem certifikací pokrývajících celé portfolio výrobce včetně implementace komplexních bezpečnostních řešení.

Kontakt: Gesto Communications, tel: (+420) 271 735 344, 271 731 481, 267 310 034, sales@gestocomm.cz, Korunní 106, 101 00 Praha 10,

www.gestocomm.cz